Inchide
Top Panel
Resurse materiale pentru clasele 0-XII Imprimare E-mail
Scris de Mihaela Zarna   

- 39 sali de clasa
- laborator de informatica
- laborator de chimie
- laborator de biologie

- laborator de fizica
- sala se sport polifunctionala
- sala de festivitati
- biblioteca
- cabinet de consiliere educationala
- cabinet logopedie

- cabinet medical

 

        Salile de clasa sunt moderne, dotate cu material didactic corespunzator, in fiecare sala de clasa este amenajat cate un cabinet pentru fiecare disciplina scolara. Mobilierul scolar este nou, majoritatea claselor sunt dotate cu banci pentru doua persoane si banci monopost pentru clasele pragatitoare.
          Pentru laboratoarele de fizica si chimie s-au procurat noi materiale didactice (truse de mecanica, surse de tensiune, aparate de masura si control, vase de laborator, substante chimice etc.).
         Unitatea dispune si de aparatura audio-video: camera de filmat, radio-casetofoane, aparat de fotografiat, aparate video, televizoare, retroproiector, videoproiector, copiatoare.
          Baza materiala pentru sala de sport contine: echipament sportiv, cal, capre, tambuline, spaliere, saltele, mingii, dar si dotari mai moderne, cum ar fi: mese de tenis amenajate in curte si mese de tenis mobile in interiorul scolii.
          In curtea liceului sunt amenajate cu instalatie de nocturna:
- un teren de fotbal;
- un teren de handball;
- un teren de baschet.
          Resursele materiale de care beneficiaza aceasta unitate de invatamant atesta eficienta organizare a liceului, structura sa moderna si preocuparea permanenta pentru buna desfasurare a procesului instructiv-educativ.